Září 2007

Program Kafka německé nadace Hertie — tip pro studenty uměleckého managementu

15. září 2007 v 16:38 | Lucie Šilerová |  Tipy & výzvy
Chtěli byste si vyzkoušet odbornou práci v umělecké instituci a zároveň se procvičit v cizím jazyce?
Pokud ano, doporučuji zkusit své štěstí a přihlásit se do programu Kafka německé nadace Hertie, která každoročně vypisuje několik stipendijních míst na pracovní stáž v Lipsku. Pracovní místa jsou nabízena v celém spektru zejména příspěvkových organizací a jsou nabízena studentům všech studijních oborů. Jedním z již tradičně nabízených míst je také pracovní pozice v divadle Theater der jungen Welt, které je zajímavé především pro studenty hudebního a divadelního manažerství na JAMU.

Lincoln Center for Perfoming Arts v NYC — priklad souziti verejnych kulturnich instituci

10. září 2007 v 20:27 | Martin Maryška |  Divadlo & performing arts
Kdyz stojite pred Lincolnovym centrem muzickych umeni, muzete si na okamzik pripadat jako pred Janackovou operou v Brne.
Centrum, ktere se sebevedome prezentuje jako "the world's leading performing arts center", tvori komlex nekolika monumentalnich budov postavenych ruznymi architekty v sedestatych a sedmdesatych letech dvacateho stoleti. V budovach, silne pripominajicich Janackovo divadlo v Brne, sidli jedenact svetove proslulych divadelnich, filmovych, hudebnich ci vzdelavacich insituci: The Metropolitan Opera a New York City Opera, New York City Ballet, New York Philharmonic,The Chamber Music Society of Lincoln Center, The Film Society of Lincoln Center, Jazz at Lincoln Center, Lincoln Center Theater, The Juilliard School, the School of American Ballet a The New York Public Library for the Performing Arts. Dvanactym subjektem je neziskova organanizace, ktera Lincoln Center campus vlastni a spravuje - Lincoln Center for Performing Arts.
Spolek Kultura & Management, o. s.
Renčova 14, Brno
IČO 22669892
Bankovní spojení: 218 548 677/0300
spolek@kultura-management.cz