Program Kafka německé nadace Hertie — tip pro studenty uměleckého managementu

15. září 2007 v 16:38 | Lucie Šilerová |  Tipy & výzvy
Chtěli byste si vyzkoušet odbornou práci v umělecké instituci a zároveň se procvičit v cizím jazyce?
Pokud ano, doporučuji zkusit své štěstí a přihlásit se do programu Kafka německé nadace Hertie, která každoročně vypisuje několik stipendijních míst na pracovní stáž v Lipsku. Pracovní místa jsou nabízena v celém spektru zejména příspěvkových organizací a jsou nabízena studentům všech studijních oborů. Jedním z již tradičně nabízených míst je také pracovní pozice v divadle Theater der jungen Welt, které je zajímavé především pro studenty hudebního a divadelního manažerství na JAMU.
Délka stáže je obvykle kolem šesti týdnů, časově je rozprostřena zejména do posledního měsíce prázdnin. Cílem stáže není pouze práce v dané instituci, ale také možnost poznat, jakým způsobem funguje lipský veřejný sektor. To je umožněno speciálním doplňujícím programem, který se odehrává každý pátek.
Podmínkou pro uchazeče je status studenta a konkrétně pro stáže v Lipsku studium na brněnské vysoké škole. Program Kafka je koncipován jako výměna studentů - ve stejném čase se tak v Lipsku setkají studenti z polského Gdaňsku a z Brna a naopak němečtí studenti v Česku a Polsku.
Uzávěrka přihlášek bývá každoročně během března nebo dubna.
Upoutávku na stáž naleznete obvykle ve škole. Doporučuji také přímo stránky programu: http://www.ghst.de/index.php?c=39&sid=&cms_det=146.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Spolek Kultura & Management, o. s.
Renčova 14, Brno
IČO 22669892
Bankovní spojení: 218 548 677/0300
spolek@kultura-management.cz