AUTOR MOTOR ANIMATOR II. Zkušenosti nevládních regionálních kulturních organizací

12. ledna 2008 v 9:30 | Red. |  Tipy & výzvy
Série veřejných diskusí v rámci projektu AUTOR MOTOR ANIMATOR pokračuje debatou na téma"zkušenosti nevládních regionálních kulturních organizací":
  • provoz menších regionálních kulturních organizací a projektový způsob
  • práce, dramaturgie, možnosti uplatňování absolventů vregionálních NNO
  • Jaká je praxe vregionech? Jaké jsou nároky na pracovníky vkulturních
  • centrech? Je poptávka po managerech? Po animátorech kultury? Jak by měli
  • tito být vzděláváni pro skutečné potřeby praxe? Etc.
Diskuse se koná 24. 1. 2008 16-19 h. v divadle Alfred ve dvoře. Moderují Roman Černík a Martina Musilová.
Zájem o účast potvrďte laskavě na simatko@centrum.cz.

Záměrem celého diskusního projektu je otevřít dlouhodobou veřejnou debatu o tom, co je animace kultury, co je kulturní management, v jaké situaci jsou kulturní organizátoři v regionálních NNO, jaké jsou nároky kladené na kulturní managery, jaké je uplatňování absolventů oborů kulturního managementu v praxi.

Zpracované záznamy diskusí, úvahy odborníků i studentů budou sebrány do sborníku, který bude příspěvkem k mapování současné situace voblasti kultury a jejího managementu a animování v ČR.
Co se odehrálo od první debaty (6. 11. 07)

K disposici je pracovní přepis debaty Kulturní management jako studijní obor? Z 6. 11. 07 na www.divadlo.cz/spolekrichelieu nebo na www.institutumeni.cz.
Vznikl Spolek Kultura & Management (10. října 2007 se uskutečnila ustavující schůze občanského sdružení Spolek Kultura & Management, alenastribrna@seznam.cz).
Vzniká katedra animace kultury při slezské univerzitě.
Uskutečnil se seminář kulturní a kreativní průmysl (30. 11. 2007).
http://www.institutumeni.cz/index.php?cmd=page&id=634
Vyplynula témata a pracovní otázky, zjistili jsme diky zpětné vazbě od vás že je vhodné začít od ujasnění pojmů byť jen pracovně naznačených, a přesněji formulovat otázky (viz příloha) Projekt realizuje Spolek Richelieu, Spolek posluchačů, absolventů a přátel DAMU v rámci mezinárodního projektu ANIMATOR iniciovaného Institutem polské kultury ve Varšavě za podpory evropského fondu Leonardo da Vinci. Dalšími partnery projektu jsou Divadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze, Katedra autorské tvorby a pedagogiky DAMU, Divadlo DiSK, Divadlo Alfred ve dvoře a
Motus o.s., Nová síť o.s., zahraničními partnery jsou Stowarzyszenie Katedra Kultury Varšava Polsko, the Public West Bromwich Velká Británie, Vytauto Didziojo Universitetas Kaunas Litva. www.culturalanimation.com

Cílem projektu ANIMATOR je především podpora vysokoškolských studentů v realizaci projektů s přesahem mimo studijní povinnosti, podpora uplatňování studentů na pracovním trhu, propojování studia a praxe. Cílovou skupinou projektu jsou především studenti uměleckých nebo filosofických oborů vysokých škol, ale i stávající realizátoři kulturních aktivit, kteří mají zájem o diskusi se svými kolegy.

Kontakt:
simatko@centrum.cz, www.novasit.cz, www.divadlo.cz/spolekrichelieu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Steven Steven | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 6:08 | Reagovat

Super, tenhle blog je celkem zajímavej. Jdu ještě něco počíst....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Spolek Kultura & Management, o. s.
Renčova 14, Brno
IČO 22669892
Bankovní spojení: 218 548 677/0300
spolek@kultura-management.cz