Setkání se Soňou Červenou

14. února 2008 v 10:03 | ibis |  Divadlo & performing arts
Zveme Vás na setkání se Soňou Červenou, o kterém se paní prof.Eva Stehlíková vyjádřila:
"v pátek přijede Soňa Červená - rozšiřte, prosím, tuto zprávu a přijďte se na tu neuvěřitelnou Makropulos, která suverénně přechází z opery do muzikálu a do činohry, hraje ve filmech atd. a ve své osmdesátce má víc energie než my všichni, podivat."

OFICIÁLNÍ POZVÁNKA

Vážení přátelé,

Kabinet divadelních studií si Vás dovoluje pozvat na setkání s paní SOŇOU ČERVENOU, světovou mezzosopranistkou a herečkou, které se bude konat na závěr přednáškového cyklu Hudební divadlo.
Setkání se koná v pátek 29. února 2008 od 13: 20,

v Kabinetu divadelních studií Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, Gorkého 7, Brno, budova G, suterén, učebna G 01.

Rádi vás uvítáme!

jménem KDS
Mgr. Radka Kunderová
kontakt R.Kunderova@seznam.cz


SOŇA ČERVENÁ se narodila 9. září 1925 v Praze. Její otec JUDr. Jiří Červený byl zakladatelem kabaretu Červená sedma. Studovala klasický zpěv u profesora Roberta Rosnera a herectví u profesorky Lydie Wegenerové. V letech 1948--51 vystupovala v Divadle V + W a Hudebním divadle v Karlíně, od roku 1951 následovalo angažmá v Janáčkově opeře v Brně. V roce 1958 nastoupila do Státní opery v Berlíně. V roce 1962 emigrovala do západního Německa, kde byla na dva roky angažována západoberlínskou Německou operou, od roku 1964 účinkovala v Městské opeře ve Frankfurtu nad Mohanem. Pohostinsky vystupovala v Mnichově, Vídni, Londýně, Miláně, San Francisku, Los Angeles či Paříži. Spolupracovala s režiséry Robertem Wilsonem, Walterem Felsensteinem či Wielandem Wagnerem, dirigenty Karlem Ančerlem, Václavem Neumannem, Rafaelem Kubelíkem, Herbertem von Karajanem či Sirem Charlesem Mackerrasem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Spolek Kultura & Management, o. s.
Renčova 14, Brno
IČO 22669892
Bankovní spojení: 218 548 677/0300
spolek@kultura-management.cz