Brněnská muzejní noc letos v sobotu 24. 5. 2008

7. dubna 2008 v 16:50 | Red.
Vzpomínáte si ještě, jak vypadalo Brno a jeho okolí při loňské muzejní noci? Noční prohlídky muzeí a obrazáren, koncerty, divadla, vojenské ležení, kvizy, historická tramvaj, odborné výklady, výtvarné dílny a především rekordní počet účastníků. Bez nadsázky lze říci, že v přepočtu na počet obyvatel města a množství pořádajících institucí je Brněnská muzejní noc pravděpodobně návštěvnicky nejúspěšnější muzejní nocí světa.

Letošní v pořadí již čtvrtá společná muzejní noc se v Brně koná 24. května. Ten den bude opět až dopůlnoci zdarma otevřeno celkem patnáct institucí. Zpřístupněno bude celkem dvacet sedm budov! Nově se k pořadatelům připojily Hvězdárna a planetárium Mikuláše Koperníka a Českobratrská církev evangelická, která zpřístupní tzv. Červený kostel na Komenského náměstí. Poprvé bude také možné po setmění navštívit pavilon Anthropos Moravského zemského muzea. Tím však novinky nekončí. Snad každé muzeum či galerie jich v rámci svého doprovodného programu připravilo hned několik. Podrobné informace se dozvíte na www.brnenskamuzejninoc.cz. Trápí vás, že nemůžete být všude? Přímé vstupy z této kouzelné noci se letos budou promítat na velkoplošné obrazovce na Moravském náměstí i na internetových stránkách. Speciální přenosy připravuje i brněnské rádio Krokodýl. Vypadá to, že tentokrát se před brněnskou muzejní nocí opravdu neschováte!
Na hladkém průběhu nočních procházek za historií a uměním se opět podílí Dopravní podnik města Brna, který bezplatně zajišťuje dopravu účastníků i do těch nejvzdálenějších muzeí. Hlavním dopravním uzlem bude stejně jako minulý rok Moravské náměstí. Na náměstí Svobody bude také od středy 21. května zprovozněný informační stánek. Zájemci zde mohou zjistit vše důležité o jednotlivých akcích a naplánovat si tak cestu po brněnských výstavních institucích s dostatečným předstihem.
Brněnská muzejní noc je opravdovým fenoménem. Kulturním i společenským, důležitým i krásným. Konečně, přijďte se sami podívat!
Dobrou muzejní noc vám přejí
Moravská galerie v Brně
Muzeum města Brna
Technické muzeum v Brně
Moravské zemské muzeum
Dům umění města Brna
Muzeum romské kultury
Masarykova univerzita - Mendelovo muzeum
Muzeum Brněnska (Předklášteří, Rajhrad, Prace)
Knihovna Jiřího Mahena v Brně
Diecézní muzeum
Národní památkový ústav - ú.o.p. Brno
Galerie HaDivadla
Brněnské kulturní centrum
Hvězdárna a planetárium Mikuláše Koperníka
Červený kostel
Brněnská muzejní noc je součástí festivalu muzejních nocí, který pořádá Asociace muzeí a galerií ČR s podporou MK ČR. Uskutečňuje se za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, statutárního města Brna a je součástí projektu Brno - město uprostřed Evropy... festival zábavy pod hrady Špilberk a Veveří se společností Skanska.
Na akci se významným způsobem podílí Dopravní podnik města Brna, který zajišťuje bezplatnou dopravu návštěvníků do výstavních budov mimo centrum města.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luki Luki | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 23:13 | Reagovat

Tady se mi líbí... ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Spolek Kultura & Management, o. s.
Renčova 14, Brno
IČO 22669892
Bankovní spojení: 218 548 677/0300
spolek@kultura-management.cz