Festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2008 se uskuteční v Brně 15.—19. března

6. dubna 2008 v 15:50 | Red. |  Divadlo & performing arts
Od 15. do 19. dubna 2008 se uskuteční 18. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER, který pořádá pořádá Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Organizace festivalu je ve studijních plánech posluchačů oboru divadelního manažerství.
SETKÁNÍ/ENCOUNTER je svým rozsahem a kvalitou jeden z nejprestižnějších festivalů tohoto typu v Evropě. Jedná se o kulturně-vzdělávací akci, která se těší stále větší oblibě divadelních škol z celého světa. Letošního ročníku se zúčastní celkem 14 domácích i zahraničních škol.

O účast na festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER je každoročně ze strany škol velký zájem. Některé školy jsou téměř každoročními hosty (školy z Německa, Rakouska, Ruska, Polska a Slovenska), naprostým nováčkem však letos bude škola z Francie, Srbska, Bosny a Hercegoviny či Kanady. Po delší době se nám také podařilo pozvat školu z New Yorku.
Festivalová představení budou probíhat na několika brněnských scénách. V Divadle Husa na provázku, v HaDivadle, v Divadle Bolka Polívky a na dvou scénách Divadelní fakulty JAMU - ve Studiu Marta a v Kabinetu Múz.
Nedílnou součástí festivalu je také bohatý offprogram, jehož letošním tématem je "Pět smyslů". Každý festivalový den bude ve znamení jednoho smyslu a i festivalové parties, které jsou nedílnou součástí, budou tímto tématem inspirovány.

Historie festivalu

V roce 1990 vznikla myšlenka uspořádat setkání tří vysokých divadelních škol tehdejšího Československa. Během jednoho víkendu se v únoru 1991 setkali učitelé a studenti z DIFA JAMU Brno, DAMU Praha a VŠMU Bratislava, aby si navzájem předvedli ukázky své tvorby a pracovních metod. Od 1. ročníku se festival neustále vyvíjí a rozšiřuje. Díky účastí zahraničních škol se stal festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER festivalem "mezinárodním", prodloužil se na 5 dní a rozšířil svůj program o doprovodné akce.
Pětidenní přehlídka inscenací škol z celého světa je ukončena slavnostním předáváním cen za mimořádné umělecké výkony. Oceněním je soška Marty, symbol festivalu, kterou uděluje mezinárodní porota tvořená profesionálními divadelníky a uznávanými odborníky divadelního světa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Spolek Kultura & Management, o. s.
Renčova 14, Brno
IČO 22669892
Bankovní spojení: 218 548 677/0300
spolek@kultura-management.cz