Konference na téma poteciál kultury a cestovního ruchu pro rozvoj lokalit a regionů

17. července 2008 v 16:48 | Martin Maryška
Českém Krumlově se ve dnech 26. až 27. srpna uskuteční IV. NÁRODNÍHO SNĚMU REGIONŮ SOUDRŽNOSTI na téma POTENCIÁL KULTURY A CESTOVNÍHO RUCHU PRO ROZVOJ LOKALIT A REGIONŮ. Více informací zde: http://www.regionpartner.cz/main.php/kalendar-akci/669.
Přednášet budou kromě jiných Marta Smolíková, Bohumil Nekolný či Jan Patočka.

Akce je vyústěním Akce je vyústěním a pokračováním III. Národního sněmu regionů soudržnosti pořádaného v červnu v Hodoníně pod záštitou ministra kultury Váslava Jehličky.
Motto
"Význam místní a regionální kultury vystupuje do popředí jednak z hlediska uchování kulturních tradic vázaných na dlouhodobě existující územní společenství, ve vztahu k zděděným hodnotám materiální i nemateriální kultury, jednak v souvislosti s ekonomickým využitím kulturního dědictví jako rozvojového potenciálu. (…)
Význam udržení a rozvoje regionální kulturní infrastruktury je zde stejně klíčový jako význam rozvoje vzdělání, kvalifikace a celkového zvyšování kulturní úrovně obyvatel lokalit a regionů."
(J. Patočka, E. Heřmanová: Lokální a regionální kultura v České republice, ASPI 2008.)
TERMÍN KONÁNÍ
pondělí 25. srpna 2008 - Společná večeře pro účastníky dorazivší do Českého Krumlova s předstihemúterý 26. srpna 2008 - Hlavní program, společenský program s večeří
středa 27. srpna 2008 - Hlavní program
MÍSTO KONÁNÍ
Hotel Belleuve - Hotel U města Vídně, Latrán 77, Český Krumlov
Jaký je hlavní cíl setkání?
Stěžejním rámcem odborného programu Sněmu je strategická diskuse, která napomáhá hledání cest a tříbení názorů na konkrétní řešení souvisejících s regionálním rozvojem v oblastikulturyacestovního ruchu,které jsou dvěma stranami jediné mince, která představuje dobrou investici dorozvoje regionu, města či obce.A toto platidlo stále nabývá na hodnotě.
PRO STUDENTY JE ODBORNÝ PROGRAM ZDARMA (možnost přiobjednat stravování za zvýhodněných podmínek). Zájemce z řad studentů prosíme o přihlášení do 30. července 2008.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Spolek Kultura & Management, o. s.
Renčova 14, Brno
IČO 22669892
Bankovní spojení: 218 548 677/0300
spolek@kultura-management.cz