Sousedské divadlo žije

21. července 2008 v 23:46 | Mm. |  Divadlo & performing arts
Pozoruhodné věci se dějí v Poberouní. Amatérští divadelníci se pustili do muzikálového provedení Hrabalových Postřižin. Inscenančí projekt podpořil finančně Středočeský kraj a mediálně například Český rozhlas. Miloslav Frýdl, autor a producent, přesvědčil k pohostinskému účinkování hejtmana Středočeského kraje, starosty obcí v Poberouní, ale též Pavla Vítka, Pavla Landovského či Jana Rosáka. Kdyby ne po stránce dramaturgické, pak jistě po stránce producenstké, toto sousedské divadlo překvapuje. (Adjektivum "producentské" má vyjádřit můj obdiv.) Více zde: http://postriziny.nasenoviny.net/secpage.php?k_id=69&&k_rok=2008.

POSTŘIŽINY -- původní hra se zpěvy na motivy Bohumila Hrabala -- odehrávající se na přelomu 19. a 20. století v nymburském pivovaru, je nevšední divadelní představení přívádějící na jednu scénu profesionály -- Jana Rosáka, Pavla Vítka, Pavla Landovského a další včetně ochotníků, kteří jsou doma v kraji kolem dolní Berounky. Spolu s nimi si zahraje několik starostů poberounských obcí, ředitel pivovaru Nymburk, senátor Jiří Oberfalzer a dokonce i středočeský hejtman Petr Bendl.
Na jevišti se kromě lidí objevují také koně, kráva, koza, stařičký náklaďáček, motocykl z 20. let minulého století a třeba i více než sto let stará hasičská stříkačka.
Hrají: Jan ROSÁK, Martin ŠTĚPÁNEK, Petr JANČAŘÍK, Pavla ŠVÉDOVÁ, Pavel VÍTEK, Pavel LANDOVSKÝ, Petr BENDL, Karel KRÁL, Jiří PETŘÍŠ, Petr ŘÍHA Jiří OBERFALZER, Bohuslava ELIÁŠOVÁ, Monika VAŇKOVÁ Alena ŘÍHOVÁ, Jan TARANT, Jiří CICVÁREK, Jiří VITOUŠ, Jan KUNA, Václav NAVRÁTIL, Pavel BENÁK a další.
Také hrají: STAROSTOVÉ poberounských obcí, HASIČI z Osova, HASIČI ze Svinař koně Jany ČERVENÉ, kráva Antonína LINHARTA, koza Jana TARANTA motoveteráni Tomáše SVOBODY…
Hudba: Jan MARTÍNEK
Scénář, režie, produkce: Miloslav FRÝDL
Kdy a kde se hraje:
16. - 20. července 20.00 ZÁMEK DOBŘICHOVICE u Prahy
23. - 27. července 20.00 ZÁMEK SVINAŘE u Berouna
22. - 23. srpna 19.00 PIVOVAR NYMBURK
Předprodej vstupenek na tel.: 257 720 847.
Další podrobnosti na http://www.nasenoviny.net/
Představení se koná pod záštitou hejtmana Středočeského kraje Ing. Petra BENDLA
K muzikálu bude vyrobeno speciální pivo (převzato ze stránek)
Poberouní - Speciální várku piva k muzikálu Postřižiny, který bude na sklonku července k vidění v Dobřichovicích i ve Svinařích a v srpnu pak i v Nymburce, vyrobí nymburský pivovar.
Děj Hrabalových Postřižin se odehrává v pivovaru Nymburk. Proto se také nymburský pivovar stal jedním z hlavních partnerů původního muzikálu, který společně chystají poberounští ochotníci i profesionálové. Pivovar, kromě jiného, vyrobí speciální várku ?muzikálového? piva.
"Pět tisíc lahví naší Francinovy dvanáctky, která se letos stala v České republice pivem roku, opatříme speciální etiketou s motivem z muzikálu a budeme distribuovat pod názvem Postřižinské pivo," uvedl ředitel Pivovaru Nymburk Pavel Benák. Ochutnat či odnést si jej jako suvenýr samozřejmě budou moci i návštěvníci, kteří se na divadelní představení přijdou do Dobřichovic či Svinař podívat. Postřižinských suvenýrů však pro ně bude připraveno více - třeba pexeso s fotkami z poberounského muzikálu, omalovánky, taška i triko s logem představení či jeho záznam na DVD. Pokud se chcete přijít na Maryšku a paní hostinskou koupající se v sudu či na pana De Giorgiho skákajícího do hasičské plachty podívat, měli byste si pospíšit s objednáním vstupenek. V předprodeji se jich prodalo několik stovek a na některá představení jich už příliš nezbývá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Spolek Kultura & Management, o. s.
Renčova 14, Brno
IČO 22669892
Bankovní spojení: 218 548 677/0300
spolek@kultura-management.cz