Konference "Tendence v současném myšlení o divadle"

5. prosince 2008 v 8:05 | Jana Hájková |  Tipy & výzvy
(Ad honorem prof. PhDr. Ivo Osolsobě)
DIFA JAMU | 5.-6. prosince 2008

Ve dnech 5. a 6. prosince 2008 se na Divadelní fakultě JAMU uskuteční mezinárodní vědecká konference s názvem "Tendence v současném myšlení o divadle". Konference se ukutečňuje k poctě emeritního profesora JAMU Iva Osolsobě, který se v letošním roce dožil 80-ti let. Osolsobě je světově uznávaným a oceňovaným teoretikem divadla. Dlouhá léta působil také jako dramaturg zpěvohry Státního divadla v Brně. Je autorem populární knihy o muzikálu "Divadlo, které hraje, zpívá a tančí" i řady teoretických knih, z nichž poslední - "Principia parodica" - vyšla v letošním roce.

Konference se zúčastní přední divadelní vědci z Německa, Polska, Slovenska i z České republiky. Celkem je přihlášeno 24 referátů, které se zaměřují na problematiku divadelní sémiotiky, divadelní antropologie, otázky performatiky i estetiky současného divadla.

Konference navazuje na tradici předcházejících sympozií divadelní antropologie, tentokráte ovšem s rozšířeným profilem. Jejím hlavním záměrem a cílem je sebereflexe myšlení o divadle v kontextu jeho současných estetických trendů i metodologických přístupů.

Konference se koná na Divadelní fakultě JAMU, Mozartova 1, Brno - posluchárna 104.

Program zde:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Spolek Kultura & Management, o. s.
Renčova 14, Brno
IČO 22669892
Bankovní spojení: 218 548 677/0300
spolek@kultura-management.cz